torsdag 3 januari 2019

1601 inlägg!

Idag publicerar jag mitt 1601 inlägg här på bloggen. En del inlägg har varit längre, som artiklar eller längre diskussioner med utvecklande av mina tankar kring foto, andra bara små korta eller till och med bara en bild med en rubrik.

Hur som helst så ser jag mig som en aktiv fotograf, då jag mer eller mindre använder nästan all min lediga tid till att skapa bilder och vara ute med kameran. 2018, dvs. förra året så hade jag inte mindre än 371 inlägg här på bloggen. Det är mer än ett inlägg varje dag!

Jag tänker fortsätta att vara en aktiv fotograf och fortsätta med att skapa mina personliga bilder av naturen...













 


6 kommentarer:

  1. Fin blandning av olika sätt att se på naturen och fortsätt fika, filosofera och fotografera! Spännande bilder och svårt att säga vilken jag gillar mest... de är så olika och berättar på olika sätt. God fortsättning på 2019, Mårten.

    Malin

    SvaraRadera
    Svar
    1. Tusen tack för fina ord om inlägget Malin!
      Självklart kommer jag att fortsätta att fika, filosofera och fotografera. ;)
      Roligt att du gillar bilderna och en god fortsättning på 2019 till dig också!

      Radera
  2. Grattis! Många bilder blir det och kul att du delar med dig av dem. Alltid kul att kika in här och läsa och se på dina bilder. Här var en fin kavalkad av landskap och djur. Bild 5 och 6 är mina favoriter om jag nu kan välja några. Det ska bli spännande att följa dig även detta år!

    SvaraRadera
    Svar
    1. STORT TACK Lena!
      Vad roligt att du hittade några favoriter i serien. ;)
      Jag uppskattar verkligen att du tittar in och skriver några kommentarer, det är verkligen jätte-roligt!
      Tusen tack för fina ord och kommentarer, det uppskattas! :D

      Radera
  3. Svar
    1. Tusen tack Håkan, vad roligt att du tycker inlägget var suveränt! ;)

      Radera